رانیا هوم

رنگ یاسی در طراحی دکوراسیون داخلی - رانیا هوم

استفاده از رنگ های دیگر در کنار رنگ یاسی

تعداد رنگ هایی که ترکیب مناسبی با رنگ یاسی ایجاد می کنند، فراوان هستند. در این جا به معرفی بهترین این رنگ ها که نمای بسیار زیبایی ایجاد می کنند، می پردازیم.

ترکیب رنگ های یاسی و نقره ای

اگر تمایل به استفاده از رنگ یاسی در اتاق نشیمن دارید، بهتر است از رنگ نقره ای در کنار آن استفاده کنید. استفاده از این دو رنگ در کنار یکدیگر، باعث ایجاد اتاق نشیمن لوکس خواهد شد. این دو رنگ از جمله رنگ هایی هستند که طراحان دکوراسیون داخلی همیشه استفاده از آن ها را در نظر دارند. به جای رنگ نقره ای می توانید از رنگ خاکستری نیز در کنار رنگ یاسی استفاده نمایید. استفاده از این دو رنگ هیچ گاه قدیمی نمی شود.

ترکیب رنگ های یاسی و سیاه

یکی دیگر از ترکیب هایی که طرفداران زیادی داشته و برای اتاق نشیمن مناسب می باشد، رنگ های یاسی و سیاه می باشد. برای مثال استفاده از مبلمان یاسی رنگی که از کوسن های سیاه رنگ برای تزئین آن استفاده شده باشد، نمای بسیار زیبایی ایجاد می کند. استفاده از لوازم تزئینی سیاه رنگ مانند گلدان و یا میزهای قهوه خوری نیز از ایده های کاربردی و زیبا می باشد.

ترکیب رنگ های یاسی و زرد

شاید در ابتدا این طور به نظر آید که استفاده از این دو رنگ در کنار هم ممکن است باعث ایجاد شلوغی و هرج و مرج شود. اما در عمل به واقع این گونه نیست. استفاده از رنگ های زرد و یاسی در کنار یکدیگر نمای بسیار زیبایی ایجاد می کند. رنگ های زرد و یاسی دو طیف رنگی کاملا مخالف بوده و ترکیب آن ها با یکدیگر فضایی سرزنده و شاد ایجاد می کند.

ترکیب رنگ های یاسی و برنز

استفاده از رنگ های یاسی و برنز در کنار یکدیگر باعث القای روشنایی به اتاق شده و یکی از نمونه های طراحی کلاسیک و شیک در نظر گرفته می شود.

ترکیب رنگ های یاسی و صورتی

رنگ صورتی به عنوان یکی از رنگ های مکمل رنگ یاسی در نظر گرفته شده و برای آن دسته افرادی که تمایل دارند از تکنیک آمبره برای رنگ آمیزی دیوار استفاده نمایند، انتخاب مناسبی می باشد. استفاده از این دو رنگ در کنار یکدیگر باعث ایجاد فضایی روشن خواهد شد. اگر از این دو رنگ در تکنیک رنگ آمیزی آمبره استفاده کردید، به یاد داشته باشید که از یک متخصص برای ترکیب این دو استفاده نمایید. چرا که در صورت استفاده نادرست نمای زیبایی ایجاد نخواهد شد.

طراحی اتاق با استفاده از رنگ یاسی

زمانی که صحبت استفاده از رنگ یاسی در طراحی دکوراسیون داخلی به میان می آید، با ایده های گسترده ای روبه رو خواهید شد. اگر به مجلات دکوراسیون و منابع آنلاین سری بزنید، انواع رنگ هایی که با رنگ یاسی ترکیب خوبی ایجاد می کنند را مشاهده خواهید کرد. در این صورت متوجه خواهید شد که تعداد این رنگ ها بی شمار بوده و هرکدام از زیبایی خاصی برخوردار می باشند.

استفاده از رنگ یاسی در اتاق کودک

بسیاری افراد به استفاده از رنگ یاسی در اتاق خواب علاقه دارند. اما در این میان افراد زیادی تمایل دارند از این رنگ برای طراحی اتاق کودک استفاده نمایند. استفاده از رنگ یاسی باعث انرژی بخشی در اتاق شده و این امکان را برای شما فراهم  می کند که از طیف های مختلف رنگ بنفش در کنار آن استفاده نمایید. شما می توانید از طیفی رنگی که در آن از رنگ آبی بیش تری استفاده شده است برای اتاق خواب پسران و از طیف رنگی که بیش تر از رنگ قرمز در آن به کار رفته برای اتاق دختران استفاده نمایید. استفاده از رنگ یاسی باعث ایجاد آرامش در افراد می شود. این تاثیر زمانی که این رنگ با رنگ های پاستیلی و سفید ترکیب می شود، دوچندان می شود. اگر در نظر دارید برای رنگ آمیزی دیوار از این رنگ استفاده کنید، بهتر است تنها برای رنگ آمیزی دیوار غالب این کار را انجام دهید. به یاد داشته باشید که استفاده از این رنگ تنها برای اتاق خواب نمی باشد. شما می توانید با استفاده از رنگ یاسی در اتاق نشیمن، اتاق غذاخوری، آشپزخانه و دیگر قسمت های خانه، مکانی دنج ایجاد نمایید.

اگر تمایل به استفاده از رنگ یاسی برای رنگ آمیزی دیوار ندارید می توانید از انواع کاغذ دیواریبه رنگ یاسی برای دیوار اصلی اتاق نشیمن استفاده نمایید. استفاده از این رنگ برای طراحی اتاق خواب نیز بسیار پر طرفدار می باشد. برای طراحی اتاق خواب استفاده از رنگ های یاسی و خاکستری از نمونه رنگ های پر طرفدار می باشد. نکته ای که در مورد استفاده از رنگ یاسی باید به یاد داشته باشید این است که تنها با رنگ آمیزی یک دیوار به وسیله رنگ یاسی، می توانید تاثیر این رنگ در فضای اتاق را مشاهده نمایید. برخی مواقع زیبایی این رنگ در استفاده از جزئیات نهفته است. برای مثال اگر در طراحی آشپزخانه از رنگ خاکستری استفاده کرده اید، می توانید تنها با رنگ آمیزی درب آشپزخانه به رنگ یاسی از زیبایی آن بهره ببرید. رنگ هایی که ترکیب زیبایی با این رنگ ایجاد می کنند را شناخته و با استفاده از خلاقیت خود به یک طراحی چشم نواز دست یابید.

توصیه های پایانی

رنگ یاسی یکی از رنگ های طبیعی است که هم در دنیای مد و هم طراحی دکوراسیون داخلی از آن استفاده گسترده ای شده و هیچ گاه قدیمی نمی شود. از رنگ یاسی می توان در تمامی قسمت های خانه استفاده کرد. چرا که این رنگ خاصیت تطبیق پذیری بسیار خوبی دارد. از جمله خصوصیات این رنگ می توان به تطابق پذیری آن با سایر رنگ ها اشاره کرد. این ویژگی باعث می شود که استفاده از این رنگ آسان باشد. استفاده صحیح از این رنگ باعث ایجاد زیبایی در دکوراسیون خانه می شود.

مقالات مشابه با این مقالات:

بازدید : - بار دسته بندی : مطالب جدید تاريخ : 18 آوریل 2021 به اشتراک بگذارید :
دیدگاه کاربران
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.