رانیا هوم

5 کتاب و منبع برتر دنیا جهت موفقیت در آزمون آیلتس - رانیا هوم

در این مقاله 5 کتاب و منبع برتر دنیا جهت موفقیت در آزمون آیلتس در آزمون آیلتس معرفی می گردد. یکی از مهم ترین مسائل جهت موفقیت در آزمون آیلتس و گرفتن نمره خوب از این آزمون داشتن منابع مناسب است. برای آزمون آیلتس داشتن کتاب خوب، استاد خوب برای هر مهارت و همچنین شرکت در آزمون های ماک بسیار تأثیرگذار بوده است.  در این مقاله با توجه به بهترین سایت های معتبر جهان و اساتید برتر در حوزه آیلتس 5 کتاب برتر جهت کرفتن نمره خوب در آزمون آیلتس گردآوری شده است. همیشه یاد بگیر از مراجع و اساتید برتر برای موفقیت در هر کاری استفاده کن.

5 کتاب و منبع برتر دنیا جهت موفقیت در آزمون آیلتس

 

اساتید  و کتاب ها در زمینه لاین آزمون زیاد است. همه هم ممکن است موفق شوند و داشتن نمره بالا در آزمون آیلتس شرایط مهاجرت و دیگر گزینه های ممکن را برای شما بازتر می کند. تفاوت زیادی بین نمره 6، 6.5 یا 7 وجود دارد. بسیاری تا 6 را راحت می آورند. گرفتن نمره 6.5  کمی باید سختی بیشتر بکشی. اما اگر نمره بالاتر از 6.5 بیاوری آنوقت تفاوت های تو با بقیه مشخص می شود. البته کار راحتی نیست. اما همیشه این را بدان که انجام کارهای راحت را همه می توانند . اگر به دنبال تفاوت هستی ، به دنبال نمره های بالاتر باش. متفاوت بخوان. متفاوت عمل کن. متفاوت نتیجه بگیر. در این راه یادگیری زبان عجله نکن. به دنبال تبلیغات آموزش ها و اساتیدی که در 6 ماه نمره بالا را نوید می دهند نخور. این پورسه آزمون زمانبر است. راه درست را انتخاب کن و تا آخر ادامه بده.

5 منبع مناسب برای آزمون آیلتس

انتخاب کتابی مناسب برای مطالعه آیلتس کار بسیار دشواری است. منابع بسیار زیادی برای مطالعه‌ی این آزمون وجود دارد که شباهت و تفاوت‌هایی باهم دارند و انتخاب آنها به نیازهای خودتان بستگی دارد. آیا فقط کتاب تست  میخواهید؟ می‌خواهید مطالب را مطالعه کنید؟ چه سطحی برای شما بهتر است؟ می‌خواهید در  کدام آزمون آیلتس شرکت کنید؟ مرجع این قسمت مقاله از سایت معتبر globa-exam است . در این مقاله مستند با شما صحبت می کنم. هیچ استادی بالاتر از اطلاعات به روز در معتبرترین سایت های آزمون آیلتس نیست. تصمیم با خودت است. مراجع صحبت های این مقاله برای شما به صورت کاملا واضح آورده شده است.

اولین کتاب معتبر برای آزمون آیلتس کتاب کامپلت آیلتس فرام کمبریج است. برای مطالعه بیشتر در مورد این منبع اصلی، روی  سایت کمبریج کلیک کنید.

1- کتاب کامپلت آیلتس فرام کمبریج (Complete IELTS from Cambridge)

کتاب کامپلت آیلتس از انتشارات کمبریج یک مجموعه‌‌ی کامل (دانش آموز و معلم) برای شروع مطالعه آیلتس و تقویت زبان شما است. دانش اموز و معلم یعنی می توانی به صورت خودخوان یا با داشتن  معلم این کتاب را بخوانی.  این کتاب تمام بخشهای آزمون را به بخش‌های آموزشی قابل مدیریت تقسیم می کند.  در این کتاب، توصیه‌هایی در مورد چگونگی دستیابی به سوالات مختلف در همه بخش‌ها ، تقویت گرامر و دایره لغات آمده است.  این کتاب شامل تست‌های تمرین ، پاسخ‌نامه (همراه با پاسخ بلند در مورد علت اشتباه بودن سایر گزینه‌ها) و نمونه‌هایی از رایتینگ با نمرات مختلف است.

5 کتاب و منبع برتر دنیا جهت موفقیت در آزمون آیلتس

طرح این کتاب بسیار کاربرپسند است.  پر از موضوعات جالب است و مطالعه را برای امتحان آیلتس سرگرم کننده می کند.  این کتاب در سطوح مختلف نمره آیلتس در دسترس است که به شما امکان می‌دهد یادگیری خود را بر روی نمره مورد نیاز خود متمرکز کنید. این نمرات 4-5 ، 5-6.5 و 6.5-7.5 هستند که هم آیلتس جنرال و هم آکادمیک را پوشش می دهند.  همچنین این کتاب بصورت الکترونیکی نیز موجود است.

اما کتاب دوم از منابع مهم و اصلی آیلتس چیست؟

کتاب دوم برای آزمون  آیلتس، کتاب معتبر و معروف  آیلتس ترینر است.

برگرفته شده از سایت کمبریج

2-آیلتس ترینر (IELTS Trainer)

 آیلتس ترینر کتابی است که تنها بر یادگیری مهارت های آزمون متمرکز است.  این کتاب به تقویت مهارت های زبانی شما کمک نمی کند بلکه به شما یاد می‌دهد چگونه به آزمون نزدیک شوید و نکاتی در مورد چگونگی پاسخ به سوالات مختلف در آزمون ریدینگ ، درک سوالات رایتینگ ، سوالات مختلف لیسنینگ و گسترش پاسخ  برای آزمون اسپیکینگ را به شما می‌آموزد. این شامل 6 تست کامل است.

5 کتاب و منبع برتر دنیا جهت موفقیت در آزمون آیلتس

 این کتاب از انتشارات کمبریج در دو نسخه‌ی با پاسخ و بدون پاسخ در دسترس است.  این گزینه برای آموزش همراه با معلم یا خودآموزی، آپشن بسیار خوبی است.  فقط مطمئن شوید که کتاب را بر حسب  نیاز خود – آیلتس جنرال یا آکادمیک – تهیه کنید. این کتاب برای آخرین زمانی است که شما مهارت ها را قبلا آموزش دیده اید و تنها با این کتاب نکات مهم تست زنی آزمون و ترفندهای آن را یاد می گیرید. پس در خواندن این کتاب در اوایل کار عجله نکنید. این کتاب جز مراحل آخر، آمادگی شما است.

کتاب سوم برای آمادگی  آزمون  آیلتس، کتاب معتبر و معروف  کالینز انگلیش فور آیلتس است. برگرفته از سایت ایلتس اکسپرس

برگرفته از سایت آمازون

3-کالینز انگلیش فور آیلتس (Collins English for IELTS)

 کالینز انگلیس فور آیلتس مجموعه کتابهایی هستند که به شما امکان می دهند آیلتس بخوانید و به طور خاص روی تقویت مهارت هایی را که در آن‌ها مشکل دارید تمرکز می‌کند. هر کتاب روی تقویت یک حوزه از مهارت های زبانی (گرامر ، واژگان و غیره) یا مهارت های آزمون (اسپیکینگ، ریدینگ ، رایتینگ ، لیسنینگ) کار می‌کند.  کتاب های مربوط به هر یک از این چهار مهارت به شما کمک می کند درک بیشتری از نحوه پاسخگویی به سوالات خاص آن قسمت از آزمون داشته باشید.  به عنوان مثال ، هر فصل از کتاب های ریدینگ ، نوع سوالات  متفاوتی را پوشش می دهد. سطح مهارت این کتاب برای زبان‌آموزانی است  که می‌خواهند نمره‌‌ی ۵.۵ یا ۶ بگیرند  و کتاب ریدینگ و رایتینگ بر روی آیلتس آکادمیک متمرکز است. در ابتدای کار و پس از گذراندن کتاب های بیسیک زبان  می توانید از این کتاب استفاده کنید.

طرح کلی این کتاب‌ها بسیار کاربرپسند است.  اگر تازه شروع به خواندن مطالعه برای آزمون آیلتس کرده‌اید و می‌خواهید یک مهارت خاص را تقویت کنید یا اگر قبلاً در این آزمون شرکت کرده اید و نیاز به نمره‌ی بیشتر در یک مهارت دارید ، این کتاب ها عالی هستند.

4-آیلتس لایف اسکیلز بای کمبریج  (IELTS Life Skills by Cambridge)

کتاب آیلتس لایف اسکیلز بای کمبریج کتاب دیگری است که می‌خواهیم آنرا بررسی کنیم.  این یک کتاب تست است و در هر دو سطح آزمون – A1 و B1 وجود دارد و فقط بر روی مهارت‌های اسپیکینگ و لیسنینگ تمرکز دارد.  اگر می‌خواهید اقامت کشور دیگری را بگیرید و به این آزمون احتیاج دارید یا فقط می خواهید این دو مهارت را تقویت کنید ، این یک کتاب تست بسیار خوب است، که به شما کمک می کند تا روی دادن پاسخ های مختصر به سوالات متمرکز شوید.  این کتاب شامل چهار تست تمرین کاملِ همراه با پاسخ است.  این کتاب هم برای کلاس درس و هم برای خودآموزی مناسب است.

5- کمبریج انگلیش آیلتس   (Cambridge English IELTS)

کتاب کمبریج انگلیش آیلتس راهنمای رسمی شرکت در آزمون آیلتس از انتشارات کمبریج است.  اگر با ساختار آیلتس و آزمون آن تازه آشنا شده‌اید، این کتابی عالی برای شروع است.  این کتاب هر دو آزمون آکادمیک و جنرال را پوشش می دهد ، نمونه‌هایی از انواع سوالات مورد استفاده در هر چهار حوزه مهارت را ارائه می دهد ، شما را با  نحوه‌ی نزدیک شدن به سوالات و تجزیه ساختار آنها و همچنین نکات زبانی آشنا می‌کند. سطح جزئیات امتحان بسیار بالا است.  به خاطر داشته باشید که این کتاب جهت آماده‌سازی برای آزمون است، بنابراین به شما در بهبود مهارت های زبانی کمک نمی‌کند.

خلاصه

این  منابع و کتاب ها از مهم ترین منابع جهان برای شرکت و موفقیت در آزمون آیلتس هستند. اما اینطور نیست که با این کتاب ها در این آزمون موفق می شوی. ابتدا باید هر 4 مهارت خودت را تقویت کنی و در آخر برای افزایش مهارت ها و یادگیری ترفندهای این آزمون در آخر از این منابع و کتاب ها استفاده کنی. جهت خواندن مقاله بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی بدون نیاز به کلاس(کوچینگ زبان) را بخوانید.

 

بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی بدون نیاز به کلاس(کوچینگ زبان)

یادگیری لهجه انگلیسی با ۴ راهکار کاربردی

سلف استادی برای گرفتن نمره خوب در آزمون آیلتس

نوشته شده توسط مهندس حمصیان

بازدید : - بار دسته بندی : آموزش زبان انگلیسی تاريخ : 10 آوریل 2021 به اشتراک بگذارید :
دیدگاه کاربران
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.

برچسب ها