رانیا هوم

انتخاب سبک دکوراسیون داخلی - رانیا هوم

تعیین میزان بودجه

در ابتدا، میزان هزینه ای که قصد پرداخت در این زمینه دارید مشخص کنید. اگر این میزان بودجه به اندازه ای نیست که پاسخگوی اجرای سبک مورد نظر در تمام قسمت های خانه باشد، اتاقی را انتخاب کنید که بیش ترین تاثیر در زیبا سازی خانه را دارد. سپس می توانید با گذشت زمان به طراحی سایر قسمت های خانه نیز بپردازید.

اجتناب از یک شکل سازی

نکته ای که از گذشته تا به امروز اکثریت افراد در طراحی خانه خود از آن استفاده می کنند، به کارگیری ایده یک شکل بودن تمام اِلمان های به کار رفته در اتاق می باشد. برای مثال اکثریت تمایل دارند تنها از یک رنگ مشابه در تمامی قسمت ها و وسایل مختلف استفاده نمایند. متاسفانه اکثریت افراد از این قانون پیروی می کنند. البته که سِت کردن وسایل زیبایی خود را دارد، اما شما می توانید بر اساس سلیقه شخصی خود وسایل به کار رفته در اتاق را انتخاب کرده و فضای اتاق را بازسازی کنید.

سبک دکوراسیون داخلی

در این جا تنها نکته ای که باید به یاد داشته باشید توجه به تناسب، توازن و مقیاس در انتخاب المان های تزئینی می باشد. برای مثال در اتاق هایی که سقف چندان بلندی ندارند، از مبلمان های بزرگ استفاده نکنید. در چنین فضایی استفاده از میزهای دایره ای شکل می تواند انتخاب خوبی باشد.

الویت اول، انتخاب اتاق خواب

اگر طراحی اتاق خواب برای شما در الویت قرار ندارد، کمی در آن تجدید نظر کنید. زیرا اتاق خواب مکانی است که بیش ترین زمان را در آن می گذرانید. برای این کار بهتر است با انتخاب لوازم تخت با کیفیت شروع کنید. هر آن چیزی که باعث تغییر در حال و هوای شما می شود خریداری کنید و از آن در اتاق خواب خود استفاده نمایید. رنگ دیوارها را تغییر دهید و اگر قسمتی از دیوار آسیب دیده آن را تعمیر نمایید. انتخاب پرده مناسب را فراموش نکنید. اگر شما از جمله افرادی هستید که صبح ها دیر از خواب بیدار می شوید، بهتر است از پرده های کلفت تر استفاده کنید تا نور باعث اذیت شما نشود. برای خرید تخت و لوازم آن از جمله روتختی از پرداخت هزینه زیاد هراس نداشته باشید، چرا که فضای تخت، نمایانگر شخصیت شما می باشد.

سبک دکوراسیون داخلی

اجتناب از خرید کلی

بسیاری از افراد قبل از شروع زندگی در خانه جدید، وسایل آن را خریداری می کنند، اما انجام چنین کاری درست نیست. برای خرید وسایل جدید نیاز به حداقل دو ماه زندگی در خانه جدید می باشد.

استفاده از رنگ های مکمل

جادوی رنگ ها در برطرف کردن بدترین مشکلات در خانه های جدید و قدیمی نهفته است. نکته مهم تر این است که رنگ آمیزی از لحاظ اقتصادی نیز به صرفه بوده و تمام جنبه های طراحی داخلی را پاسخگو می باشد. برای مثال تعویض مبلمان باعث ایجاد فضایی مدرن می شود، اما تغییر رنگ دیوارها باعث می شود حس و حال کلی فضا عوض شود. استفاده از رنگ ها تنها به رنگ آمیزی دیوارها و یا رنگ مبلمان محدود نمی شود. حتی اگر در انتخاب رنگ های مکمل در هنگام خرید پرده، فرش و اکسسوری ها دقت کنید، نتیجه خوب و قابل انتظاری در پی خواهد داشت.

انتخاب رنگ بر اساس علایق شخصی

بسیاری از افراد ممکن است نظرهای متفاوتی در زمینه انتخاب رنگ داشته باشند. بهترین راهکار در انتخاب رنگ مناسب، انتخاب رنگ مورد علاقه شما و سپس ترکیب رنگ های مکمل با آن می باشد. انتخاب رنگ یک موضوع کاملا شخصی تلقی می شود. برای مثال اگر مدت هاست به استفاده از رنگ زرد در دکوراسیون خانه علاقه دارید، همین حالا به استفاده از آن فکر کنید. زمانی که رنگ اصلی انتخاب شد، ایده های انتخاب رنگ دیگر وسایل خود به خود به ذهن شما خطور خواهد کرد. تنوع در طراحی داخلی از نکات خوب و برجسته می باشد، چرا که این کار باعث تغییر کلی در فضای اتاق بدون صرف هزینه های گزاف، می شود.

اندازه گیری دقیق ابعاد اتاق

قبل از انتخاب سبک دکوراسیون داخلی و اقدام به هرگونه خرید، ابعاد اتاق مورد نظر را اندازه گرفته و تمام جنبه ها از جمله محل قرار گرفتن درب، راه پله ها و غیره را در نظر بگیرید. نکته مهمی که در هنگام خرید مبلمان باید به آن توجه داشته باشید، انتخاب اندازه مناسب مبلمان مطابق با بلندی سقف می باشد. قبل از خرید هرگونه وسیله ای به تمامی جوانب آن از جمله تطابق پذیری آن با دیگر اِلمان ها فکر کنید.

مقالات مشابه با مقاله:

بازدید : - بار دسته بندی : مطالب جدید تاريخ : 18 آوریل 2021 به اشتراک بگذارید :
دیدگاه کاربران
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.